نتایج جستجو برای عبارت :

دردل

ملل مختلف زیرپای یزیددرظاهرسجده مینمودند.درواقعیت دردل ازیزیدمتنفربودند.احکام اسلام درگیرتغییرشده بودازجمله رباکه حکم مبارزه باخداوپیامبرراداشت روی حکومت به ظاهراسلامی یزیدسوارشده بودوکشورهای همسایه میبایست هنگام قحطی باج میدادند.اتفاقی که پس ازعاشوراافتاده بودپوشیدن لباس وارونه برتن امت اسلامی بود.
مادر  بهشت  من  همه  آغوش گرم تست
گوئی   سرم    هنوز   به  بالین  نرم تست
مادرحیات با تو بهشت است و خرّم  است
ور  بی  تو بود  هر دو جهانش جهنّم است
ما را عواطف این همه  از شیر  مادر  است
این رقّتی که دردل وشوری که درسراست
اغلب  کسان  که پرده حــــرمت دریده اند
در کودکی محبّت مــــادر  ندیده اند
امروز   هستیم  به  امید  دعـــــای تست
فردا کلید باغ بهشتم رضای تست
حرف بزن سخن بگو سکوت توست آتشینسهم من ازسکوت تو عزلت خامشم ببینیارمن ای نگارمن ای همه بود وهست مننگو سخن زرفتنت مکن دل مراغمینحضورتوست رویشی زعطر لاله زارهامهر تو هم بشارتم دهد زشعر دلنشینیاد تو جمله هست من عشق توپای بست مندردل من ببین زدی شراره های آتشینیاورمهربان من عشق تو زیب جان منای تو تمام عشق من برتوهزار آفریننگارخوب ونازنین نام توخوب ودلنشینبرای توسروده ام سخن به شعر بی قرین
وقتی دلتنگی سراغت می یاد بی اختیار یاد کسی وکسانی میافتی که به یادت هستند وترا برای همینی که هستی دوست دارند همون ها هستند که برای موندن و عاشقانه بودن دلیل زندگی میشن اگرچه شاید دیر یادت کنند اما خاطره ها همیشه یادت می آورد که هنوز هستی دردل یک نفر
بنده درماه مبارک به خدانزدیک است/سوی احسان وکرامت به عطانزدیک است/سفره رحمت وقرآن شده پهن ملکوت/وقت افطارو سحر اوبه رضانزدیک است/ربنای رمضانی زنمازش زیباست/دردلش عشق علی هم به ولانزدیک است/یادهرلحظه کند سختی درروز جزا/گریه ها بهردلش سوی صفانزدیک است/مغفرت نعمت رحمان که رسد دردل شب/چونکه ازآتش دوزخ به رهانزدیک است/رمضان ماه شریفی که نشان از مهدی است/زمزم وعطر ظهورش به ندانزدیک است/
مکتب سردارماشور ولایت محوری است/باولایت تاشهادت دررکاب رهبری است/عشق ناب حاج قاسم میدهد درس وفا/شیوه اودربصیرت مکتب پیغمبری است/انقلاب ونهضت مابیمه خون شهید/گوهر اخلاص ایشان بانوای حیدری است/حامی اسلام وقرآن استقامت کار او/خون پاک حاج قاسم ازدیار کوثری است/اوشده سرداردلها کربلایی مسلک است/آسمان مسلمین را مثل شمس واختری است/رهروراهش فراوان مردمان سرزمین/درمیان اهل عالم خصلت اوسروری است/جنگ حق وباطل ما مالک وعماراوست/تاقیامت دردل ما مثل
آفتاب شب یلدای منی مهدی جان/آشنای دل و رویای منی مهدی جان/گریه دارم زفراقت همه جاباغصه/مونس خلوت زیبای منی مهدی جان/اشک بازمزم چشمان بخروشد دائم/مرهمی ازبر فردای منی مهدی جان/مژده آل نبی صبح وصال مولاست/درجهان رحمت وآقای منی مهدی جان /نائبت زمزمه یاری تورا دارد/سیدو سرور ومولای منی مهدی جان /شب طولانی ظلمت برسد رو به تمام/هدف ومژده عقبای منی مهدی جان /دشمنانت همه جا ظلم وستمها دارند/صاحب کل دعاهای منی مهدی جان /میرسد روز فرج مژده دیدار ووصال/
بعداین ماه مبارک بندگی از سربگیر/حفظ کن شوق عبادت نور از دلبربگیر/زمزم چشمان خودرا درسحرها بازکن/ازبرای حق پرستی اسوه برتربگیر/عشق توسرمایه باشدازبرآل نبی/تاتوانی دردل خود حب ازحیدر بگیر/شرط اعمال قبولت درولایت محوری/دائما الگوی خودرا باز ازکوثربگیر/ازخدادرخواست کن شیطان شودمغلوب تو/بابصیرت نقشه هایش بازهم ابتربگیر/عیدی مومن رضایت بابهشت ایزدی است/خویش راسرباز مهدی ازبر رهبربگیر/
حرم پاک رضا عشق فراهم دارد/بهرزوار نگر چشمه زمزم دارد/گنبد زرد طلایی رضاچون خورشید/حرمش خاک بهشتی که چه همدم دارد/نورگلدسته وگنبد همه جا پیدا هست/این حرم دردل ما آیت محکم دارد/هررواقش بروی فیض دعا جاری هست/اشک چشمان، همه از شوق چه مرهم دارد/آن حریم ملکوتی شده است عرش خدا/هردلی بهرعنایت رخ محرم دارد/میشود وصل خدا قلب پراز آرامش/شادمانی همه جا بعدچنین غم دارد/حضرتش شمس شموس وهمه جا سلطان است/این حرم زائر عاشق همه باهم دارد/زائرویژه او یوسف زهر
اسلام وقرآن باولایت گشته معنا/با حضرتش دنیای مابسیارزیبا/اوریشه خوبی خلقت درزمین است/مفهوم زیبای پرستش هست مولا/گنج ولایت گوهروالای دین است/قسط وعدالت ازسپهراوست برپا/دشمن وشیطان بابصیرت هست نابود/وحدت فراگیراز وجوداوست هرجا/اسلام داده عشق اوراباشهادت/ایران مابانام اوالگوی دنیا/سیدعلی نامی که دردل همنشین شد/یادآور شور ولایت گشته آقا/باعشق او آرامشی درمیهن ماست/محبوب باشد حضرتش درکل دلها/راه امام وهرشهیدی خط رهبر/اواز تبار اهل بیت و نو
اسوه ای برعشق وبرایمان بودسیدعلی/افتخارکشور ایران بود سیدعلی/رهبر فرزانه مااز تبار اهل بیت/درجهان آن آیت رحمان بود سیدعلی/مقتداوسروردین برمسلمانان امیر/آن ولی امر بر دوران بودسیدعلی/دشمنان رابابصیرت خوارورسواکرده است/آنکه دردل میکندطوفان بودسیدعلی/دررکابش صد هزاران لشکری از اتحاد/زمزم عشق همه چشمان بودسید علی/کن فدایی خویش رابر نائب صاحب زمان/برخمینی وارث جانان بودسیدعلی/چون شهیدان خدایی منتظر بهرظهور/سوی سختیهاهمان آسان بودسیدعلی/
شیعه داردافتخاری باولایت همدم است/دیده اش درکوی مهدی چشمه های زمزم است/نیمه شبهادر پرستش بازغوغامیکند/قله وصل و کمالش بابصیرت محرم است/عاشق قرآن وعترت مومن اندر تراز/مثل عمار وابوذر برولایت مرهم است/کوچه های مهدویت مملو از یاوران/دردل هریک نگار وآیه های محکم است/اوج ظلم دشمنان راچشم باور میکند/دوره آخرزمان و قلبهاپرماتم است/دریمن ایران وبحرین درعراق وسوریه/چشمها سوی ظهورآن ولی عالم است/نائب صاحب زمان را لشکری از افتخار/دشمنان از ترس آقا
هواسردشده بیرون نروبگذارهوامعتدل شدمهریه رابگذاراجرا.این حرف حامدباعث نمیشدکه اوچمدانش راببنددوبرودبه خانه پدرش.نگاه ملتمسانه حامداثری دردل وروح اونداشت.سردشده هوابیرون نرو.جاده ترافیکه وهواآلوده هست بیرون نرو.الکی کفش پاره نکن پول تعمیروخریدش رانداری همه برای فائزه یک معنی راداشت وآن بردگی بود.ازطرفی روحانیون درحوزه علمیه قم درهنگام گرانی سکه وبنزین ودلارمیگفتندمردی که مهریه زن رانپردازدواگرصاحب فرزندباشدبچه حرام زاده محاسبه م
بودجه بخش فوتبال راخرج بخش امنیت دفاعی کنیم.به این نتیجه رسیدن تفکریک کشورجنگ زده درنوع اول هست.بودجه بخش فوتبال وسرگرمی راخرج گازرسانی به مناطق مختلف میکنیم.این هم نوع دیگرخرج کردن پول صادرات گازدرشرایط تحریم درکشورجنگ زده هست.
بودجه کالای اساسی هم دردل بودجه فوتبال برای ملت جنگ زده هست.چون بدون فوتبال کشورجنگ زده ونیروهای مسلح آن وامنیت آن به خطرنمیافتد.
درواقع اگرفرض شودفوتبال چیزمضخرفی هست یک کشوردرگیرمشکلات تحریمی وامنیتی وزیرسا
ای خوشاآدینه دردل عاشق مولا شدن/صبح جمعه ندبه خوان یوسف زهراشدن/سوی اصلاح درونت با ولایت محوری/جانفشان نائب او مرهم آقاشدن/دشمنان اهل بیت مصطفی راخوارکن/اسوه والگوی خوبی ازبر دنیاشدن/دررکاب رهبر خود مالک وعمارباش/دوستداربا ولای عترت وطاهاسدن/جسم وجان راکن قوی دل ازبرای حضرتش/قطره قطره جمع گشتن بهراو دریا شدن/درنمازجمعه مااز بصیرت یادکن/باولایت محویها سوی حق زیباشدن/شدخراسانی یمانی بهراو آماده باش/سوی سفیانی ملعون دشمنش هرجاشدن/خویش را
بعدروح الله رهبرحضرت سیدعلی است/مقتداو تاج کشورحضرت سیدعلی است/وارث پاک خمینی نائب صاحب زمان/اسوه والگو وسرورحضرت سیدعلی است/سیرت وسیمای ایشان یک نشان ازآفتاب/درجهان چون شمس واخترحضرت سیدعلی است/دشمنان رابا بصیرت اوشکستی داده است/دردل شیعه چودلبر حضرت سیدعلی است/از برپیرجماران ذکرزیبامیکند/برجهان یک گنج وگوهر حضرت سیدعلی است/در رکاب مهدویت شدمهیای ظهور/زمزمی از نسل کوثر حضرت سیدعلی است/
تنهای تنهاشدعلی ازبعد زهرا/باچاه دارد دردل بسیارمولا/گشته فراق فاطمه هرلحظه جانسوز/شداشک چشمان علی راهی دریا/بهریتیمانش علی مرهم گذاراست/آرامش شیعه فقط این عشق آقا/دخت نبی مهمان بابادربهشت است/راحت شده از ظلم دشمن بهردنیا/رکن ولایت فاطمه درزندگانی است/سخت است بهرمرتضی مولای تنها/با یادمان فاطمیه زنده مانده/یک انتقامی سخت دارد سوی اعدا/دیگر علی همتا وغمخواری ندارد/یار ولایت گشته است مهمان یکتا/سوی بقیع وکربلاهم سوگوار است/او انتظاری میک
شکوه انقلاب وکشور آمد/به ایران افتخارو گوهرآمد/خمینی رادمرد فاطمی بود/که اواز نسل پاک کوثرآمد/به ایران دادشور کربلایی/بصیرت دردل وجان وسرآمد/شکست دشمنان گشته فراهم/نشانی ازوجود حیدرآمد/زوحدت بانگ آزادی گرفتیم/نگرکه انقلابی برترآمد/بودبعداز خمینی وارث او/به ایران مقتداورهبرآمد/زاوماجان گرفتیم وحماسه/نگارخامنه یک سرورآمد/چهل سال است مامهدی بگوییم/که وقت مژده پیغمبرآمد/
مرگ آمریکا بیاید تا جهان زیباشود/موسم خوب نیایش ازبریکتاشود/محورشروجنایت دولت غرب و یهود/بی وجود غرب وحشی عدل هم معناشود/رسم آمریکای خائن درجهان ظلم وستم/چون جنایات زیادش عادت هرجاشود/دشمنی کرده همیشه با ولایت درجهان/هرکجایی نقشه اوباطل ورسوا شود/ملت ایران همیشه دررکاب رهبراست/بهرنابودی دشمن قطره چون دریاشود/باولایت تاشهادت شیعه راعزت دهد/مرگ آمریکا صفای عالم دنیاشود/انقلاب ما نفوذش دردل مستضعفان/چونکه آماده برای یوسف زهراشود/
نام شهیدان دردل ماجاودان است/تصویرشان تاروزمحشرگلفشان است/راه شهیدان عزت اسلام و قرآن/زیراشهادت نردبان آسمان است/پیغامشان ازکربلا برما رسیده/خط رسالت باولایت توامان است/آنهابما درس وفا را یاد دادند/برکت به شیعه سوی آنان بیکران است/او یادداده استقامت را مومن/یاریگر شیعه به ضددشمنان است/یک عده ای دنبال حذف نام آنان/چون پیرو شیطان وتکفیر وبدان است/دلخوش به غرب ووعده های پوچ دنیا/اندر عمل خصم ولایت درجهان است/برکت ندارد کارشان تاروزمحشر/چون
اکثرسپرده گذاران وسهامداران بورس سوال هایی داشتندکه جوابش برای آنان یک عبارت بودیعنی دزدی ازجیب ملت.
دولت مداوم میگفت بودجه نداریم.دولت مداوم میگفت اصل وسودسپرده گذاررابایارانه میدهد.دولت مداوم میگفت همه بایددراقتصادنقش ایفاکنندواینکه دریک روزافرادفقط یکساعت ونیم بهره وری داشته باشندمایه آبروریزی کشورایران هست.
ملت هم دردل ازدولت که میگفت پول بلوکه شده راازآمریکاپس گرفتیم وکالاهاراارزان میکنیم وسبدکالاوغیره میدهیم درعین حال میام
اگرخواهی کنی پروازباعشق
بگویم من تورا آن رازباعشق
ببایدآن روی دردل توهرشب
شوی همراه وهم آوازباعشق
ببندی چشم هاپراشک،حالا
بُوَد امکان تورا آغازباعشق
نپرسی عشق راازعشق هرگز
شوی باعشق هرشب بازباعشق
توراچون رفت ازدل هرریایی
رسی برآن شوی همرازباعشق
تواول عشق راازعشق آموز
بفرماعشق راپرداز باعشق
(علی خودی آغمیونی)
هست لبیک ولایی بهررهبر باسلام/سوی دشمن سخت باشد این ندای انتقام/گشته است سرداردلهاحاج قاسم درجهان/رهرو راه شهیدان پیرو راه امام/دررکاب رهبرخود جانفشانی هانمود/منتشراو از ولایت درجهان کرده پیام/قطعه قطعه پیکر او درره اسلام ناب/استقامت درس ایشان شیعه راباشد تمام/مسلمین را انتقامی درصف کفارهست/گوبه دشمن زندگانی بهرتوگرددحرام/اتحاد واین بصیرت ضربه بردشمن زند/لشکرایران مهیا بهرفتح قدس و شام/قبرآمریکا بگرددمنطقه ازخشم ما/روبه پایان است ظلم
گریه برمرتضی درزمزم چشمان ماست/این توسل باارادت گوهر ایمان ماست/گرچه در مظلومیت صدچشمه دارد حضرتش/عشق اودرجان شیعه همره احسان ماست/کوفه گشته بی ولایت درشب قدر علی/داغ اوتاروزمحشر دردل وبرجان ماست/یاعلی ذکرمدام ودرعبادت کامل است/مزداین ماه مبارک دیده گریان ماست/می نویسد حضرت حق مغفرت با سرنوشت/گرعنایت اونماید سخت هم آسان ماست/ماهمه درکوی مولا چون غلام درگهیم/باولایت تاشهادت نقطه پایان ماست/دررکاب رهبرخودمنتظر بهر ظهور/یوسف زهراامید وم
مرغ دل درشهرقم احساس ایمان میکند/درحریم پاک او تفسیر احسان میکند/حضرت معصومه باشد بارگاهش عرش حق/چون حمایت از ولایت هم زقرآن میکند/دخترموسی بن جعفر شد شفیعه تا ابد/دردل شیعه فراوان عشق رحمان میکند/هست آرامش همیشه ازبرای زائرین/باکرامت مومنین را محو جانان میکند/بارگاه وگنبد او یادمانی ازبهشت/ازبر آل محمد شور آسان میکند/خواهرمولارضا وعمه مولا جواد/زائرخود را شفاعت نزد یزدان میکند/شد حریم او مصفا با ولایت محوری/دردهای مسلمین را باز درمان می
انتقام شیعیان از دشمنان سر میرسد/وقت جانبازی ما درراه حیدر میرسد/دردفاع از ولایت مالک وعمارها/موقع یاری بردین پیمبر میرسد/فاطمیه آمده باگریه های مرتضی/باولایت تاشهادت شور کوثر میرسد/کربلایی مسلک وراه خمینی جاودان/باشهیدان خدایی نور وگوهر میرسد/شدسلیمانی ایران افتخاری درزمین/جانفشان برولایت سوی رهبرمیرسد/باعروجی عاشقانه شدشهید راه حق/پیکرش با افتخاری سوی کشورمیرسد/یک هراسی داده ایشان دردل هر دشمنی/ازبصیرتهای ایشان شور دیگرمیرسد/انتق
دردلم شوری بپا اندر ولای رهبر است/شوق دیدار حضورش در صفای رهبراست/اوچو خورشیدی درخشد درمیان انقلاب/پشت یاران ولایی هم دعای رهبراست/ازتبار اهل بیت ووارث برمصطفی/دردل و جانم طنین دائم صدای رهبراست/مقتدای شیعیان و وارث پیرخمین/برکت ایران فراوان ازعطای رهبر است/حضرت سیدعلی شد اسوه در روی زمین/ملت ماحرکت اوباندای رهبراست/این نمازجمعه هاشد پایگاه یاریش/چونکه مشمول عطای آن خدای رهبراست/گام دوم را ولایت بهرمامعنانمود/بازهم درمان عاشق ازشفای ره
معادن طلای ایران موجب خلق نقدینگی فراوانی میشدند.این به معنی یک ضامن برای یک ملت بود.
افرادکمی دنبال پول حاصل ازمعدن طلانبودند.بیشترازطلای ذخیره دردل کوهستان پرازطلابرای کاخ سفیدنشینان این اهمیت داشت که روس هاسمت ذخیره کردن طلای موجوددرکشورهمسایه خودنروند.
گویی طلادرخاورمیانه هم حکم قاتلی راداشت که درزیرخروارهاخاک خوابیده.داعش هم متصل به درآمدتصاحب ودزدی بودکه ایالات متحده درانتهامقصداین درآمدنامشروع بود.
همه فکرمینمودندکه سوئیس م
....و بعد از گشت و گذار های فراوان به این نتیجه رسیدم که من اگر ننویسم 
می پوسم..
میشوم حجمی از جملات سردرگم 
میشوم باری از لغات سنگین و بی هدف....
دردل ها فراوان می شود و طاقت کم .....

نوشتن مسکن است ..مثل داروست ...مثل یک همدم خوب است ...راحت می شوی از قیل و قال درون...

راستش کمی هم دلم شکسته ..کمی که چه عرض کنم ..یک کمی از کمی  بیشتر ....
آن هم از سمت کسانی که ادعای پیروی از شهدا داشتند....
داستانش زیاد هم مفصل نیست فقط حوصله ی شرح قصه نیست....

و باز دوری از
۹۹- شکر نعمت مدتی شد کاتش سودای او درجان ماست   زان تماناها که دایم دردل ویران ماست مردم چشمم به خوناب جگر غرقند از آنک     چشمه مهر رخش در سینه نا لان ماست آب حیوان قطه ای زان لعل همچون شکرست     قرص خور عکسی زروی آن مه تابان ماست تا … شکر نعمت – مدتی شد کاتش سودای او درجان ماست – غزل
منبع : فالگیر
۲۱- ازبرادران پیغمبر ص خواهد بود
۲۲- فرج مولای ماحضرت صاحب الزمان زودتر واقع خواهدشد
۲۳- پیروی ازپیغمبر و امامان
۲۴-وفای به عهد و پیمان خداوندی
۲۵- آثارنیکی به والدین برای دعاکننده حاصل می گردد
۲۶- فضیلت رعایت وادای امانت برایش حاصل می شود
۲۷-سبب زیادشدن اشراق نور امام عج دردل قرائت کننده دعای فرج می شود
۲۸- طولانی شدن عمر
۲۹- تعاون وهمکاری درکارهای نیک وتقوی
۳۰- رسیدن به نصرت ویاری خداوند وپیروزی بردشمنان به کمک خداوند
امام صادق(علیه السلام):سیزده شهروطایفه باقایم علیه السلام می جنگند, اهل مکه , مدینه, شام, بنی امیه, بصره, دمیسان,اکراد,اعراب,طایفه ی ضبه, طایفه باهله, طایفه ازد,اهل ری.
امام باقر(علیه السلام):فتح میکندخداوندبرای او روم وچین وهندوکابلشاه وترک ودیلم وسندوخزر را. (اما بقیه سرزمینهابدون جنگ تسلیم شوند)
امام باقر(علیه السلام):هشت ماه شمشیربردوش می گذاردودرهم وبرهم میکشدوهمواره ازدشمنان خدا میکشدتااینکه خداراضی شود.ابوبصیرعرض کرد:چگونه می فه
حضرت محمد(صلی الله علیه وآله):به محبت وعشق به ما اهلبیت روی بیاورید, زیراکسی که خدارا با چنین خصلتی ملاقات کند داخل بهشت گرددوازشفاعت مابرخودارشود.قسم به خدایی که جانم در دست اوست جزءبامعرفت به حق ماهیچ کس ازعمل خودبهره ای نخواهدبرد.  امالی شیخ مفیدص۴۳
حضرت محمد(صلی الله علیه وآله):هرگاه بنده ای درمیان رکن ومقام هزارسال به عبادت خدا بپردازد تااز زیادی بندگی خدابه مشک خشکیده ای بماندوباخدادرحالی ملاقات کندکه کینه ی آل محمدرا دردل داردخد
مریض شدم. یک ماه هست که از گلودرد و گوش درد و سردرد کارم شده درس خواندن نصفه نیمه، خوردن نیمه نصفه و خواب زیاد. هرچه انتی بیوتیک میخورم اثر نمیکند. همین دو هفته پیش هم فشارم وسط پاساژ شلوغ حافظ افتاد و درازم کردند توی نمازخانه با یک سرم ۱ساعت و نیمه.کل بدنم درد میکند. از دستهایم که دیگر توان حرکت برایش نمانده تا پاهایم که با هر بار تب کردن، سست میشود و مجبور میشوم بنشینم. زانویم هم دردش عود کرده، این کشکک بی صاحاب، دلم میخواهد بگیرمش به فحش. بعد
بازشب شد وبیقرار گشتم
آزرده ز یاد یار گشتم
بازشب شد وغم نشست دردل
بادل شده ام دچار مشکل
هرشب دل من شودعزادار
باشدبه دلم هوای دلدار
دیریست که حال دل خراب است
از دوری یاردر عذاب است
شب تابه سحرشب زنده داراست
مجنون ز جفا و جور یار است
این فکرکه او گزیده یاری
 درآورده زدل عجب دماری
دیریست همه شب همین بساط است
 دل خون ز مرور خاطرات است
من مانده ام آخراین چه حال است
من مردم و یار بی خیال است
بازهم دل من رضا نگردد
از محبس خود رها نگردد
 ده بار غرور خود
امام صادق ع فرمود رسولخدا ص فرمود اسلام برهنه است ولباسش حیا وزینتش وقار و سنگینی است و مردانگیش عمل صالح و ستون و پایه اش پرهیز کاری است و هر چیز را اساس و پایه ای است پایه اسلام  محبت ما اهل بیت است رسولخدا ص فرمود همانا. خدا اسلامرا را افرید پس برای او میدانی ساخت ونوری قرار داد و حصاری نهاد و یاوری برایش مقرر کرد  اما میدان اسلام  قران است و اما نورش حکمت   حصارش. نیکی و یاورانش من اهل بیت و شیعیانش میباشیم پس اهل بیتم و شیعیان و یارانشان ر
امروز بد نبودم. ولی خوب هم نبودم. 
هنوز یه بخشی از روز باقی مونده ولی مینویسم.
خب دوباره روان شروع کرد به حرف زدن از مشکلات، همون فضای غیبتی که گفتم.
به دو دلیل مانعش نشدم.
یکی اینکه خیلی دیگه تکراری بود و واقعا غیبت محسوب نمیشد. :/
یکی هم اینکه داشت درددل میکرد. هنوز نمیتونم بین غیبت و درددل تمایز شرعی ایجاد کنم. نمیدونم کِی باید مانع دردل آدمها بشم.
کلا خودمو تو فضای درددل هم دیگه قرار نمیدم ولی خب این روان فقط منو داره انگار.
به نظرم میشد در تعا
امام عسکری(علیه السلام):عمرهای شماروبه کاهش است دوران شمامحدوداست مرگ ناگهان فرا میرسدهر که نیکی بکاردخوشی درو میکندوهرکس زشتی بکارد, پشیمانی درومیکند.هرکس آنچه راکشت کنددرو خواهدکردنه کندرو ازبهره ونصیب خودعقب می ماندونه حریص بیش ازآنچه مقدراوست بدست آورد.به هرکس خیری برسدازخداست وهرکس ازشری حفظ شودخدا اوراحفظ کرده است.
امام عسکری(علیه السلام):برتوبادبه میانه روی واعتدال وپرهیزاز ولخرجی واسراف.
امام عسکری(علیه السلام):ازگناهان ن
تقریبا یک ماهه که دارم باهاش بحث میکنم به طور جدی دارم آمادش میکنم و قانعش میکنم به اینکه دل بکنه و بعد از هفت سال دست برداره 
اما براش سخته به قول خودش حرف یک روز و دو روز نیست هفت ساله که هم دیگه رو میخواند توی این هفت سال هیچ کدوم حاضر نشدند به کسی دیگه فکر کنند 
دیروز بعد از کلی بحث شاید نزدیک شش ساعت باهم حرف زدیم حرف من این بود که بگذر دل بکن برید دنبال زندگیتون وقتی قراره هفت سال مادرش راضی نشه اما میگه چه جوری بگذرم وقتی بیست و چندساله بو
                             کودک درون
...   کودکی درضمیر من خفته است کودکی داغدیده ومفلوک،کودکی درخلال  وهمی گنگ،و مسیری گرفته و مشکوکنه هوایی برای پروازی، نه فضایی نه وسعتی دلخواهمثل دوران کودکی خودم،کودکی بر سکوی قربانگاهمن به او گفته ام که خوشبختی،انس بستن به بندو زنجیراستجایگاه گلایه مسدوداست، اینکه جان میکنیم تقدیر استجایگاه ورفاه میخواهی،چاره اینست پست وبدباشیچاپلوسی،ریاو بی رحمی،بزدلی،هرزه گی بلد باشیکودکم جست وخیزها دارد،دائما
مدتی که خودم رو گم کردم . 
اون آدمی که ذات من هست مدتی رفته سفر 
اون آدم می نوشت و می خوند و با دوستاهاش وقت می گذروند . 
اما مدتی نیست 
علتش هم اینکه به نظرم به خاطر شرایط سنی زندگیم دچار حاشیه شده و البته دوری از دوستان هم مزید بر علت هست. 
علت مهم تر اینکه من مدتهاست با کسی دردل نکردم. میدونید چه حالتی مدنظر من هست . همون مثل قدیمی که نیمکتی باشه و رهگذری و تو بری کنارش بشینی و زبون باز کنی و هرچی توی دلت هست بهش بگی و بعد اون محو بشه 
اون محو میش
دراقتصادهای ورشکسته این اتفاق بوجودمیامداسکناس بدون پشتوانه طلا چاپ میشدومهم فقط این بودکه همه باورکننداین اسکناس طلاهست سوای جزئیات امنیتی اسکناس فقط این مهم بودباورافرادواشخاص.همه دراتاق فکرکاخ سفیدبعدازسکس دسته جمعی به این فکرمیکردندکه پول باپشتوانه طلاراواردبانک های ایالات متحده نمایندوپول بدون پشتوانه طلارابه جهان پیرامون بدهند.
بیت کوین یک ارزدیجیتال بودکه برق مصرف مینمودتاتولیدشود.امااسکناس بی نیازبه الکتریسیته صرف کردن
تو اوج درموندگی و روزایی که بخاطر خستگی و فشار زیاد کنکور به خودم و زمین و زمان فحش می‌دادم ، بنی خیلی جدی تر ازم خواست برم باشگاه اسم بنویسم و با مادرم هم صحبت کرد . نتیجه این شد که از فردا میرم و خیلی هم خوشحالم بابتش . تابستون که میرفتم ، با چشم خودم تاثیر فوق العاده شو تو زندگیم دیدم و میدونم با ورزش خوشحال ترم . یه خوشحالیِ درونی که از بین رفتنی نیست .
از خوشگلی های دیگه ی این روزا به سفارش دادن یه عالمه لوازم تحریر از کیوسک‌نت میتونم اشاره
پیامبر(صلی الله علیه وآله):ای مردم! من هرگزدرتبلیغ رسالت وآنچه ازناحیه خداوندبرمن نازل شده کوتاهی نکرده ام واکنون سبب نزول این آیه رابرای شما میگویم.هماناجبرییل سه مرتبه برمن نازل گردید وازطرف خداوندبه من امرنمودکه دراین مکان به همه اعلام کنم که علی بن ابیطالب برادرو وصی وخلیفه وامام پس ازمن خواهدبودومنزلت اونسبت به من , مانندمنزلت هارون نسبت به موسی است جزءآنکه پس ازمن پیامبری نخواهدبود.ای مردم! علی بن ابیطالب پس ازخداورسول او ولی وصا
پیامبر(صلی الله علیه وآله):ای مردم! من هرگزدرتبلیغ رسالت وآنچه ازناحیه خداوندبرمن نازل شده کوتاهی نکرده ام واکنون سبب نزول این آیه رابرای شما میگویم.هماناجبرییل سه مرتبه برمن نازل گردید وازطرف خداوندبه من امرنمودکه دراین مکان به همه اعلام کنم که علی بن ابیطالب برادرو وصی وخلیفه وامام پس ازمن خواهدبودومنزلت اونسبت به من , مانندمنزلت هارون نسبت به موسی است جزءآنکه پس ازمن پیامبری نخواهدبود.ای مردم! علی بن ابیطالب پس ازخداورسول او ولی وصا
گفتم که بی کار نبودم. یه چرخی در وبلاگ صاحاب سیتم وبلاگ قدیمی زدم. من از بلاگفا به اینجا اومدم به دلیل محدودیت های زیاد اونجا در لینک گذاشتن. خلاصه به یکی از پستهاش رسیدم درباره یک کتاب. آی من خاطره دارم باهاش. درباره هم پارسیک نوشته. یه جایی که تا سالها خبرهام رو اونجا می خوندم اما دیگه بعدش از نفس افتاد یا نفسش به شماره افتاد و یا سایتهای خبری بهتری اومدن. البته سرچ انجین هم بود و گاهی اونجا سرچ هم می کردم اما راستش هیچوقت سرچش قوی نبود اصولا
داشتن ذوق وقریحه ی ادبی نعمتی است که کمتر کسی است که به زبان ،قلم یا عمل بتواند از غهده ی شکرش به درآید وشاید کمترین نشانه قدرشناسی از صاحب اصلی این ذوق وزیبایی همین تشریک وانتشار ودرمنظر دیگران قراردادنش باشد . سابق در بلاکفا ورزبلاگ وبلاگی به نام شعرسرا داشتم که درآن اشعار مناسبتی که برای مخاطبان ومشتریان ادب دوستم سروده بودم را -بااجازه ی خودشان - قرارمی دادم تااینکه برای کاردیگری به وبلاگساز بیان برحوردم واز مجموعه ی خدماتش خوشم آمد وا
همسایه های قبلی مون رفتند و همسایه های جدید اومدند. 
هر دو همسایه جدید به فاصله یک هفته اسباب کشی کردند. 
هر دو همسایه جدید صاحب خانه هستند یعنی مستاجر نیستند!!! 
هر دو همسایه جدید از وقتی اومدند مخل آسایش و ارامش اپارتمان ما هستند!! 
هر دو همسایه جدید خیلی رو اعصابن! 
داستان از این قراره که:
ساختمون ما تا قبل اومدن این دو خانواده بسیاااااااااااااااااااااار اروم بود اونقد اروم که فقط از چراغ روشن و خاموش ساختمون میشد فهمید کسی خونه هست یا نه! 

بنده همیشه به این  گفته ی خود اصرار کاملی داشتم و دارم. برای  افرادجامعه  چه خانم باشد چه و چه آقا  براساس حس صداقت درون که دارند تمایل دارند همیشه همه ی ماجرا اهای رابطه گذشته خود را برای همسر خودشان یا نامزدشان بازگو کنند و بنده با این چیز هیچ مشکلی ندارم مشکل اساسی از جای شروع میشود که ما بخواهیم به حالت دردل از تمام لحظاتی که با فرد گذشته داشتیم بیان کنیم هست .دراصل  با بیان آن موضوعاتی که اصلا ارتباط به رابطه آینده نداردآن خانم یا آن ا
(زیرساخت های مهمی درهرکشوروجودداردبه زبان ساده مهمترین زیرساخت درمرحله اولیه منابع انسانی یک کشورمستقل وخواستارآزادی واستقلال وجمهوری معتقدبه عدالت است.این بخشی ازتفکردرانقلاب های مختلف پایه ورکن اصلی هرحکومت بود.خواه دموکراسی محورباشدخواه منابع محورباشد.گاهی مواقع سیاست مدارهابااعتقادبه داشتن قدرت نظامی بالاداشتن منابع انسانی بالارابه صلاح مملکت خویش نمیبینند.)
(مثال ساده آن خطBRTهست اگرنباشدسرعت وسایل نقلیه کم میشودولی اگرباشدح
+حدودای ساعت شش بعدظهر بود که کل کتاب و کاغذ های نکات پخش شده اطرافم زدم کنار ،گفتم بَسه،ذهنم قفل شده بود؛توان نداشنم واسه خوندن.استرس و دلشوره بدی حال درونیم اذیت میکرد  ،دوش آب گرم میتونست معجزه گر حالم باشه ،ولی کارساز نبود.
توقعی نداشتم اما عجیب چشم انتظار پیام از سمت  چند نفر بودم و دریغ از یک پیام...ولی پیام استاد  م و آرزوی موفقیتش عجیب سوپرایزم کرد ^.^ و همینطور تماس پشتیبان واینکه متوجه شدم بیادمِ .
معجزه گر بیقراری دلم خدا بود،   بی
آن طور که در کتاب‌­ها نوشته‌­اند برای روایت یک داستان، می‌­توان از سه زبان یا سه راوی استفاده کرد. راوی اول شخص، راوی دوم شخص و روایت از زبان سوم شخص، که البته هر کدام از این‌­ها، مشخصات و ضوابط و قواعد خودش را دارد.
سوم شخص، دانای کل است. همه چیز را می‌­داند و می‌­بیند. انگار که از افقی بالاتر و دیدی وسیع­‌تر، بر هر چه رفته است و هر چه که خواهد شد، نظاره دارد و بر همه آن‌­ها آگاه است.
روایت دوم شخص، روایت توست. روایتی که من، از زبان تو بیان
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- بالهام از کتاب سترگ  و روشمند  تفسیر قران حضرت ایت الله محسن قرائتی رحمت اله علیه که انشا الله درقیامت ایشان اخبار  قیامت را تشریح کنند- دبه این پروانه هااممم  گذشته باور نمیکردند که ان عذابی که پیامبران- صلواته الله علیه واله والسلم رخ دهد بیان میکردند رخ دهد- این ها دود بدون اتش است- مسیحیان در عربستان بودند زمانی ک ایات قران می امد ودرست  همان ایات  درتورات وانجیل بود به سجده میرفتند که تورات .اجیل

مهتاب امشب آید  بسراغ من وتو  
که بگوید
 شب نمناک دلش روضه ی شبنم دارد
 وسیه کرده به تن شب هجرانی باغ
 جامه ی جیغ عزا دردل  داغ
 فصل دلتنگی یک باغ زداغ انجیر
فصل دل باختن وجنگ میان تدبیر
 ترکیده دل میوه ی انجیر
 ز داغ مامش
وپریشان شده سلسله ی   بید
 زحال بابش
باغ بیچاره ی  محزون به دلش تعزیه  برپا شده است
دسته ی  نوحه ومرثیه از ماه خزان آمده است
وقت پاییز
  که انجیر دلش   تنگ  محبت بشود
سرخودرا قمه خواهد زد وگفت:
 فصل باران  من است
غم یارا
عید سعید مبعث مصطفاستشور و شعف دردل اهل سماست
ورد لب اهل سما احمد(ص) استاو که به حق منتخب ایزد است
آمده از عرش خدای جلیلقاصد پیغام خدا، جبرئیل
بوی خدا می دهد آوای اوعالم هستی به تماشای او
غار حرا مقصد و مقصود اوستاحمد(ص) مختار که مشهود اوست
غار حرا نقطه پرگار عشقآمده جبریل به دیدار عشق
چشم گشود و رخ خورشید دیدمیسره تا میمنه امید دید
گفت خداوند، سلامت نمودقد رسای تو قیامت نمود
خیز و بخوان نغمه ی قالو بلیچون که تو هستی به همه رهنما
ای که تویی با
✍✍✍
اگرتونبودی بانو...
به خاطرتوبوده است،نیمی از جنگهای جهان .
ازسرخاطرخواهی توست، ثُلثی ازکشمکش های مردان.
دروصف روی توست اعمّ اشعار شورانگیزشاعران !
گرنباشی تو ، کجاست عشق،موسیقی،
ادبیات، ابیات !؟
اما  ازلحظه ی پرسش این سؤال ؛ دختراست یاپسر ؟!
 تو در قطاردیگری به ناکجا خواهی رفت...
تو که ناگریزند همگان ازخواستنت .
توکه بی سِحرِ سرانگشتانت خانه وخلوت به گور می ماند!
شهروندشماره ی دو ،جنسیت دوم ...
وگواهی وشهادتت به نیم تنزّل می یابد.
دربامد
در پانزده کیلومتری شهر قشم، در مسیر راهی که به منطقه باستانی خربز
یا خربس و سپس به بندر سوزا منتهی می شه، یک رشته کوه طولانی وجود داره که
در دل آن معماری صخره ای شگفتی قرار داره. ورود به این فضای صخره ای از
طریق روزنه های غار مانندی ممکنه که تعداد آن ها به نُه روزن در سه ردیف می
رسد و در گردشگری قشم از اماکن دیدنی قشم میباشد. در ریف بالا شش، در
حاشیهٔ وسط دو و در پایین یک روزن تعبیه شده .این غارها که از پدیده های
کهن زمین شناختی به شمار می رن هم
مردم شاهین‌شهر هم‌زمان با سراسر کشور نسبت به افزایش قیمت بنزین با مسدود کردن خیابان امام خمینی (ره) به سمت خیابان فردوسی اعتراض کردند.
  به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه‌بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز بدون اعلام قبلی از سوی دولت یازدهم در سراسر کشور آغاز شد، بر این اساس قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان اعلام شد. در ادامه این اتفاق در شماری از شهرهای ای
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است-در مسجد کوفه در بخش قدیمی ان که اجری استدرشبستان ان نشسته بودیم- ونمازمیخواندیم- خانم ها عدهای  چادرها  رابه کمر زدند- وبا خود جارو اورده بودند- یکی از اقایان فرودند اینجا تشکیلات دارد اتفاقا تشکیلات مفصل دارد وماهم دونفرا دیدیم که درحال نظافت بودند- یکی از خانم ها گفت- که من ال گذشته نظر کردممساجد ومحل عتبات را- جاروب کنم وخداوندمنان حاجات منرابدهد-یکساله نشده- خداوندمنان حاجات منراداد-امسال خواهرم
حمل اثاثیه برون شهری اصفهان
شما به هر نقطه ای از کشور که بخواهید با بالاترین کیفیت حمل و نقل و سرعت بسیار خوب توسط کارکنان با تجربه ما صورت می گیرد.
حمل اثاثیه بین شهری متفاوت از جابجایی در داخل شهر است ،به دلیل مسیر طولانی تر باید وسایل محکم تر بسته بندی شوند و با ایمنی بیشتری در داخل ماشین حمل بار قرار داده شوند .
شرکت حمل بار فرهاد مجهز به آخرین و جدیدترین تجهیزات جابجایی وسایل ،اسباب کشی بین شهری شما را تضمین می کند.
شرکت باربری فرهاد به عن
اجاره ویلا در زیارت | شاید کمتر کسی با جاذبه های گردشگری درگرگان آشنا باشد. اما وقتی روی نقشه استان همیشه سرسبز گلستان را می بینید حتما باید سری به شهر گرگان هم بزنید. هر گرگان یکی از زیباترین شهرهای شمال کشور می باشد. شهر گرگان مرکز استان گلستان می باشد و یکی از شهرهایی می باشد که در جوار کوه ها و جنگل های بکر و بی نظیر قرار گرفته است. شهر گرگان از زیبایی بی نظیری برخوردار است و همه آنچه شما قبل از رفتن از گرگان باید ببینید روستای زیارت می باشد.
اجاره ویلا در زیارت : بهترین واحد اقامتی و ویلاهای بی نظیر و آپارتمان مبله در زیارت را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها بهترین سوئیت های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر و چشم انداز جنگلی در اختیار شما قرار می دهد.جهت رزرو ویلا اجاره ای , سوئیت فول امکانات و کلبه های جنگلی و بومگردی در روستای زیارت با این شماره تماس بگیرید.
09114481870
اجاره ویلا در زیارت | شاید کمتر کسی با جاذبه های گردشگری درگرگان آشنا باشد. اما وقتی روی نقشه استان
اجاره ویلا در زیارت : بهترین واحد اقامتی و ویلاهای بی نظیر و آپارتمان مبله در زیارت را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها بهترین سوئیت های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر و چشم انداز جنگلی در اختیار شما قرار می دهد.جهت رزرو ویلا اجاره ای , سوئیت فول امکانات و کلبه های جنگلی و بومگردی در روستای زیارت با این شماره تماس بگیرید.
09114481870
اجاره ویلا در زیارت | شاید کمتر کسی با جاذبه های گردشگری درگرگان آشنا باشد. اما وقتی روی نقشه استان

زنگوله توهم
پس ازشورش خان قاجار ودر پی تعقیب وگریز وی توسط خان زند سرانجام در جنگلهای گلوگاه  وی محاصره شد وبه نبردی بد فرجام ناچار شد.
 آقا محمد خان قاجار پس از جراحت شدید ومتعاقب آن  خواجه شدن  وخارج شدن از حیز مردانگی واسارت به تحصیل علوم دینی روی آورد .
با  انفصال از مرد بودن آغا محمد خان  وکوتاه شدن دستش از همراهی و رهبری شورش و شورشیان و همه ی   آنچه را که از دست داده بود باعث شد تا زندیان  از مرگش صرف نظر کنند.
با صلاح دید  خان زند و نظ

امر به معروف ونهی از منکر به تأسی از سیدالشهداء
   به هوش باشیم
ابن ملجم مرادی که فرق امیرمؤمنان وقسیم النار والجنة را شکافت؛ از اول شقی نبود. حضرت علی علیه السلام در زمان حکومت خود؛ از قبیله وی خواست یک نفر نماینده بفرستند. قوم او از بین قبیله شان ۷۰ نفر مؤمن وصالح ... را انتخاب کردند بعد؛ ازبین آن مؤمنان ومبارزان که بیشترین ویژگی های مسلمانی را داشتند؛ یک نفر را انتخاب کردند؛ منتخب آنها ابن ملجم مرادی بود! همان که علی علیه السلام در
آتش کالیفرنیا همچنان زبانه می کشد و: خود را به لس آنجلس می رساند، حالا باید مردم بی گناه لس آنجلس هم، در اتش غضب الهی بسوزند، چرا که روسپی ها وقواد ها را برخود راهبر دانستند. و از انان حمایت کردند.  چهل سال است که انجا مرکزی برای توطئه: برعلیه ام القرای اسلام یعنی تهران و قم شده است، و کسی نیست که از انها جلوگیری کند. تهرانی ها که در 10هزار کیلومتری ان هسند، دستشان نمی رسد تا همچون گذشته، مانند رعد بر سر آنها بریزند، و مانند سیل بنیان شان را بر با
بهتر از جان ،نازنینم  صبح زیبـایت بـخیررفته دیروزت بخیر حال و فردایت بخیرمن دعای گرم خود را  نـذر راهت می کنمتا بچرخد نرم و راحت چـرخ دنیـایت بـخیر
****************امروز تون زیبا ان شاءالله امروزهمون روزی باشه که آرزوشودارید
پرازخیروبرکت پرازدلخوشی وموفقیت پراز محبت خدا در زندگی*********************
صبح است بیـا پنجرہ را باز ڪنیمبــا بــوے دل انگیز گل آغاز ڪنیم
  بـا عطر دل آراے بهار این صبح راتـــا اوج غـــزلهاے تـو پرواز ڪنیم
 به
یک:
می روی و طوفان است و من ستایش ات می کنم ...
که مغروری!
درخطرها می روی و ...
صدایت در نمی آید ...
دو:
بال می زنم توی قفس و قفس جهان من است ...
جهانی که تو برای من ساخته ای درحدود بال هایم!
سه:
می لرزد رادیو!...
عشق توی دلم...
کم بریز موج...
صدا صدا ...
واژه های تلخ با عسل ...
اشک می ریزم از وسعت فرو ریختن هام ...

چهار:
روزم را می فروشم تا شب کنارتو ...
گرمای مطلقی بخرم ... بخوابم ...صفا کنم ...
پنج:
درد بیرون چشم های من ... می غلتید ...
ودرانزجار از نفوذ ...
می خوابیدم ...
با
سعی کنید با همه حتی با دشمنان خود در صورت پیروزی بر آن ها مهربان
باشید. از کینه توزی و ایجاد دشمنی پرهیز کنید. نسبت به همه محبت داشته
باشید و همیشه این شعر مولوی را به یاد داشته باشید که (از محبت خارها گل
می شود. و از محبت سرکه ها مل می شود) هر دشمنی، یک دشمنی متقابل رابه
همراه دارد. از تصمیمی که گرفته اید دست بردارید و منصرف شوید که بوی (خیر)
از آن به مشام نمی رسد. در ادامه طالع بینی تیرماه 98 در روبکا بخوانید.
طالع بینی ماه های سال
طالع بینی متو
می خواستم مطلبی در باب خشونت خانگی بنویسم.چون که بله!من باید در همه عرصه ها اظهار وجودیت "یا به قول شما بویی از ادب نبرده ها گه خوری" کنم.حقیقتا شما را که نمی دانم اما خودم کمابیش با چنین مقوله ای در زندگی نسبتا کوتاهم سروکاری داشته ام.شاید هم واقعا دارم پیازداغش را زیاد میکنم چون به نسبت کسانی که ناشناس در هایلایت های پیج های فمینیستی از خاطرات پرسوز و گدارشان می نویسند با کمربند سیاه و کبودم نکرده اند.با پشه کش به جانم افتاده اند که به اندازه
فضیلت  و اعمال  ماه شعبان
در فضیلت بعضی از اوقات بر بعضی دیگر، هیچ تردیدی نیست. تمامیِ ماه مبارک رمضان، لیلـة القدر، شب مبعث پیامبر(ص)، عید سعید غدیر و ... در شمار این ایّام مبارک است.
امّا گذشته از شرافت ذاتیِ بعضی از ایّام، اهمیّت حاصل از بعضی از وقایع خاص نیز به شرافت آن ایّام می افزاید. ماه شعبان نیز در شمار شریف ترین ایّام سال قرار دارد که نه تنها خود شریف است، بلکه بستر ولادت ولیّ مطلق الهی، حضرت بقیةالله(ع) نیز هست. از این روست که در سخنان
گزارش سفر انجمن معلمان تاریخ
به استان سیستان و بلوچستان
فاطمه تقوایی

بیست و هفتمین سفر انجمن
میرجاوه مرز ایران و پاکستان
محال است که تاریخی باشی به سیستان بری و قدیمیترین ایستگاه راه آهن ایران در میرجاوه را نخواهی ببینی این راه‍ آهن صدساله پیش از ساخته شدن راه آهن سراسری ودر زمان جنگ جهانی توسط دولت انگلستان ساخته شده وایران را به شبه قاره هند متصل میکند وقتی به آنجا میرسم تقریبا نزدیک ظهر است.
از خونگرمی مردم این خطه هرچه بگویم کم است

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها